Діяльність

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСВІД РОБОТИ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ У 2021 РОЦІ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА  ПЕРВИННА ОРГАНІЗАЦІЯ №4 УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ»

В своїй діяльності правління ГО Київської ТПО №4 УТОС керується: законами України, постановами Кабінету Міністрів; рішеннями ХVІІІ з’їзду УТОС, пленумів; постановами президії ЦП УТОС, статутом ГО Київської ТПО №4 УТОС з метою вирішення  завдань: поліпшення організаційно – масової роботи; обміну досвідом; налагодження спілкування серед осіб з інвалідністю по зору; підвищення їх творчого, інтелектуального та фізичного потенціалу; забезпечення рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю по зору та їх соціального захисту, соціально – трудової, психологічної та медичної реабілітації; виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх на рівні з іншими громадянами до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів до освіти, праці, культури.

Київською ТПО №4 УТОС поряд з послугами, які надавались постійно, а саме:

 1. Обслуговування незрячих бібліотекарем.
 2. Проведення художнім керівником ансамблю репетицій, концертів, показових виступів.
 3. Організація правлінням культпоходів у театри, музеї, на виставки.
 4. Проведення правлінням круглих столів, семінарів, лекцій.
 5. Надання фахівцями психологічних, юридичних, медичних та інших консультацій.
 6. Оздоровлення осіб з інвалідністю по зору.
 7. Надання правлінням матеріальної допомоги.
 8. Видача тифлозасобів, продуктових та подарункових наборів, взуття, одягу.
 9. Надання правлінням та активом інших послуг: допомога у написанні заяв, оформленні документів, налагодження оргтехніки, прибирання та поточний ремонт приміщення тощо.

У 2021 році збільшений обсяг соціальних послуг, які отримали члени організації – особи з інвалідністю по зору, а саме:

 1. Фізичний супровід осіб з інвалідністю першої групи.
 2. Опанування сенсорних смартфонів незрячими.
 3. Індивідуальне навчання фахівцем орієнтуванню у просторі.
 4. Проведення фахівцем фізичної реабілітації, масажу.
 5. Організація вивчення музичної грамоти та навчання незрячих художнім керівником вокально-інструментального гуртка грі на музичних інструментах.

Голова правління підписує договори про надання комунальних послуг та утримання прибудинкової території. Реєструє фінансові документи в управлінні Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з місцевого бюджету якої, організація отримує фінансування та в Управлінні державної казначейської служби України у Деснянському районі.

Організація має поточний рахунок у відділенні Приватбанку;  електронну адресу; сайт.

В склад правління входить 9 осіб, ревізійної комісії – 3 особи, ради групоргів – 25. Кожний член активу відповідає за певний обсяг роботи. В організації створена комісія по роботі з молоддю, проводиться спортивно – оздоровча, культурно – масова робота,  тифлоконкурси, інтелектуальні ігри. Планування та проведення роботи є одним з найважливіших видів діяльності ГО Київської ТПО №4 УТОС. Порядок планування співпадає з плануванням роботи КМО УТОС і включає в себе питання, які передбачені статутом.

У 2021 році правлінням були розглянуті  питання: про обсяг та якість надання соціальних послуг, про підбір кваліфікаційних і досвідчених фахівців – надавачів соціальних послуг, про прийняття в члени  та про виключення з членів УТОС, про хід виконання постанов ЦП УТОС, про роботу  щодо залучення в члени УТОС, про проведення оздоровлення, про роботу з працевлаштування, про проведення змагань та участі у конкурсах, про хід роботи по збору членських внесків та їх використання, про благодійну допомогу та її використання, про виділення матеріальної допомоги та путівок, про організацію культурно-масової роботи, про роботу гуртків за інтересами, про виконання членами правління своїх обов’язків тощо.

За поточний період правлінням розглянуті заяви (про вступ, про виключення, про видачу посвідчень, про надання путівок, про надання матеріальної допомоги, на видачу тифлозасобів, на добровільні внески), з якими до нас звертались особи з інвалідністю по зору – члени організації.

Правлінням за звітний період надіслано у різні інстанції листи, листи – клопотання, листи – звернення (до Департаменту охорони здоров’я КМДА про внесення озвучених тифлозасобів у перелік при формування міської цільової програми на 2022 рік ; до Департаменту соціальної політики – з доповненнями і пропозиціями при розробці МЦП “Турбота” на 2022 рік; до Департаменту соціальної політики – пропозиції до проекту МЦП “Київ без бар’єрів” щодо транспортного обслуговування, забезпечення технічними засобами реабілітації, організації служби супроводу, охорони здоров’я киян з інвалідністю, санаторно-курортне оздоровлення, про збереження пільг, залучення киян до роботи в ГОІ, забезпечення житлом, утримання офісних приміщень ГОІ, про закупівлю технічних засобів реабілітації. Головам благодійних організацій – про надання допомоги; до директорів театрів – про надання пільгових місць тощо.

В  ГО Київській ТПО №4 УТОС на обліку на 01 грудня 2021 року стоїть 516 осіб, з яких:

237 – особи з інвалідністю першої групи по зору;

199 – другої групи по зору;

  80 – третьої групи по зору.

Члени організації беруть активну участь у постійно діючому фестивалі культури і творчості для осіб з інвалідністю «Ми є у тебе, Україно!», «Барви життя».

Сьомий рік працює в організації клуб «Господарочка», на засіданнях якого усі бажаючі можуть поділитись своїми уміннями, здібностями, знаннями з різних галузей, життєвим досвідом, кулінарними вміннями тощо.

Серед членів організації проходять змагання з шахів, шашок, спортивного доміно. Правління та актив постійно вишукує спонсорські кошти для надання особам з інвалідністю по зору ізноманітної допомоги.

Звітні показники 2021 року

Звіт про реалізацію проекту «ПРОМІНЬ СВІТЛА» у 2021 році

Звітні показники роботи за 2021 рік

Додаток до звітних показників роботи

Звіт про надання послуг у 2021 році

Звіт про надходження та використання коштів у 2021 році

Звітні показники роботи кімнати дозвілля за 2021 рік