Діяльність у 2017 році

ЗВІТ ПРО СТАТУТНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЗМІСТ РОБОТИ
КИЇВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ПЕРВИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ №4
УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ ЗА 2017 РІК.

Головою правління (керівником організації) 18 лютого 2013 року обрана Ясельська Олена Володимирівна, 11 серпня 1965 року народження, має вищу педагогічну освіту. З 2007року по 2013 рік працювала на УВП №4 УТОС. Членства в інших організаціях немає.

В своїй роботі керується: законами України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, з’їздів УТОС, пленумів ЦП УТОС, постановами президії ЦП УТОС, Статутом КТПО №4 УТОС з метою вирішення поставлених завдань: поліпшення організаційно – масової роботи; обміну досвідом; налагодження спілкування серед осіб з інвалідністю по зору організацій; підвищення їх творчого, інтелектуального та фізичного рівня; забезпечення рівних прав і можливостей людей з інвалідністю по зору та їх соціального захисту, соціально – трудової, психологічної та медичної реабілітації; виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх на рівні з іншими громадянами до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів до освіти, праці, культури.

Керівник організації підписує договори про надання комунальних послуг та утримання прибудинкової території. Реєструє фінансові документи в управлінні з гендерних питань по роботі з інвалідами Департаменту соціальної політики та в Управлінні державної казначейської служби України в Деснянському районі.

Організація має поточний рахунок у відділенні Приватбанку
по вулиці Маршала Жукова, 29: ЄДРПОУ / ДРФО 37782872, ПАТ КБ
«Приватбанк», Печерська філія, МФО З00711, Р/ р 26009052715048;
електронну адресу: po4utos@ukr.net; веб-сайт: ktpo4utos.org.ua .

Кількісний склад статутних органів:

  1. Члени правління – 9 осіб,
  2. Члени ревізійної комісії – 3 особи.

Кожний з яких відповідає за певний обсяг роботи. В організації створена комісія по роботі з молоддю, проводиться спортивно – оздоровча, культурно – масова робота, тифлоконкурси, інтелектуальні ігри «Калейдоскоп знань» та «Ерудит», надаються юридичні, психологічні консультації тощо.

Планування та проведення роботи є одним з найважливіших видів діяльності КТПО. Порядок планування співпадає з плануванням роботи КМО УТОС і включає в себе питання, які передбачені Статутом.

В 2017 році було проведено 12 засідань правління, на яких розглянуто 140 питань, в тому числі: про прийняття в члени та про виключення з членів УТОС, про хід виконання постанов, про роботу щодо залучення в члени УТОС, про проведення оздоровлення, про роботу з організації працевлаштування, про проведення змагань та участі у конкурсах, про хід роботи по збору членських внесків та їх використання, про благодійну допомогу та її використання, про виділення матеріальної допомоги та путівок, про організацію культурно – масової роботи, про роботу гуртків за інтересами, про виконання членами правління своїх обов’язків тощо.

За цей час правлінням розглянуло 511 заяв (про прийняття – 38, про виключення – 1, про видачу посвідчень – 47, про надання путівок -23, про надання матеріальної допомоги – 84, на видачу тифлозасобів – 16, на благодійний добровільний внесок 302), з якими до нас звертались інваліди.

Правління за звітний період надіслало в різні інстанції 110 листів, листів – клопотань (до Департаменту охорони здоров’я КМДА про внесення озвучених термометрів у перелік при формування міської цільової програми на 2018 рік “Здоров’я киян”; до Департаменту соціальної політики – при розробці МЦП “Турбота” на 2018 рік внести закупівлю тростин для орієнтування, будильників та годинників з мовним виводом; до Департаменту соціальної політики – пропозиції до проекту МЦП “Київ без бар’єрів” щодо транспортного обслуговування, забезпечення технічними засобами реабілітації, організація служби супроводу, охорона здоров’я киян з інвалідністю, санаторно-курортне оздоровлення, залучення киян до роботи в ГОІ, забезпечення житлом, утримання офісних приміщень ГОІ, доступність незрячих до соціальної сфери; прем’єр-міністру В. Гройсману про закупівлю технічних засобів реабілітації. Головам благодійних організацій про надання допомоги; до директорів театрів про надання пільгових місць та директора Київського міського Будинку Вчителя про проведення благодійного концерту до Дня Білої Тростини тощо.

В КТПО на обліку на 01 січня 2018 року стоїть 481 особа,

з яких: 241 – інваліди першої групи по зору;
192 – інваліди другої групи по зору;
34 – інваліди третьої групи по зору;
4 – інваліди дитинства до 18 років;
10 – зрячих.

За звітний період прийнято в члени УТОС 38 осіб, в тому числі
інвалідів по зору – 33, інвалідів дитинства до 18 років – 4, зрячих – 1.

Членами правління та активу проводяться тематичні, літературні, музично – літературні вечори та години до різноманітних заходів.

Беремо активну участь у постійно діючому фестивалі культури і творчості для людей з інвалідністю «Ми є у тебе Україно!».
Зайняли 1 місце в обласному реабілітаційному тифлоконкурсі.

Брали участь у Науково-практичній конференції «Право інвалідів на працю».

Протягом року проведено 10 музично – літературних годин:

  • «Весна іде-красу несе!»,
  • «Літо, літечко».
  • «Осінь золота».,
  • Українські Народні пісні.
  • Концерт до Дня Перемоги.
  • Концерт до Дня Коституції тощо.

Організований концерт для членів КТПО виконавцями пісень Коржиною Людмилою Володимирівною та Мазуром Петром Володимировичем; концерт «Я народився в Україні!» за участю лауреата конкурсу співаків в Одесі 2016 році Коваля Богдана Олександровича та членів організації Лагоди А.М., Врублевської В.Д., Бойко Н.П.; концерт до Дня Людей похилого віку , до Дня Білої Тростини у БВ Праці за участю хорової капели Київського міського

Будинку Вчителя; брали участь у фестивалі – огляді до Дня інвалідів у Київському міському Палаці ветеранів; були запрошені на концерт, присвячений пам’яті В. Висоцького – «Ни единой буквой не лгу!» – у музеї видатних діячів української культури.

Постійно працює бібліотека (63 читача), проводились бесіди (20 занять), по телефону проводилась заміна касет, дисків для читачів бібліотеки. Брали участь у зустрічах з цікавими людьми у бібліотеці ім. М. Островського; присутні на презентації системи навігації з маяками для незрячих.

Три роки працює в організації клуб «Господарочка», на засіданнях якого всі бажаючі можуть поділитись своїми уміннями, здібностями, знаннями в різних галузях, життєвим досвідом, кулінарними вміннями тощо.

Постійно люди з вадами зору та члени їх сімей безкоштовно відвідують театри міста.

Серед членів організації проходять змагання з шахів, шашок, спортивного доміно.

Видана матеріальна допомога 93 особам
на загальну суму 10 080 грн. 00 коп.,
в тому числі:

– за рахунок членських внесків 67 особам
на суму 5 080 грн. 00 коп.,
-за рахунок церковних надходжень 10 особам
на суму 1 800 грн. 00 коп.,
-за рахунок благодійних внесків 16 осіб
на суму 3 200 грн. 00 коп.

В будинку відпочинку м. Боярка оздоровлено 7 людей з інвалідністю.

Членам організації були видані продовольчі набори на загальну суму 375 643. 00 грн.:

До Міжнародного Жіночого дня, Великодніх свят, Дня Перемоги, Дня Матері, Дня Незалежності, Дня Білої тростини, Дня Незрячих, Міжнародного дня інвалідів, Новорічних і Різдвяних свят тощо. Протягом року допомога надавалась 11 разів.

Правління та актив вишукує спонсорські кошти для надання інвалідам матеріальної допомоги.